جهان سرامیک

اطلاعات تئوری و کاربردی در مورد صنعت سرامیک و قطب سرامیک ایران(میبد)

به وبلاگ جهان سرامیک خوش آمدید.

با عرض سلام.

به وبلاگ جهان سرامیک خوش آمدید. 

 

این وبلاگ شامل ۴ بخش زیر میباشد.

 

برای ورود به هر بخش بر روی موضوع آن بخش کلیک نمایید.

 

  1. صنعت جهانی سرامیک:اطلاعات جامع و کافی در مورد صنعت سرامیک وکارخانجات ،آدرس اینترنتی برخی کارخانجات تولید محصولات سرامیکی ،مقالات و ... .
  2. شما بفرمائید:شامل انتقادات ، پیشنهادات ،خواسته ها ، نظرات و نظرسنجی ها می باشد.
  3. مفرح و شاد:این بخش شامل لطیفه ها ،پیامک ها و قسمت های طنز جالب و جذاب برای خنداندن شما بازدید کنندگان عزیز می باشد.
  4. میبد شناسی: شامل مطالب خیلی جزئی درباره تاریخ گذشته شهر تاریخی میبد و بناهای تاریخی می باشد.
+ نوشته شده در  شنبه 1389/12/14ساعت 10:1 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

برگزاری چهارمین نمایشگاه صنعت سرامیک استان یزد

چهارمین نمایشگاه صنعت سرامیک استان یزد با همکاری انجمن کاشی و سرامیک شهرستان میبد آبان ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های یزد برگزار می گردد.

شهرستان میبد با دارا بودن بیش از 20 شرکت فعال در تولید کاشی و سرامیک حرف اول را در ایران می زند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1390/07/18ساعت 6:52 قبل از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

سیلیکوزیس چیست؟

قابل توجه کارگران کارخانجات کاشی و سرامیک

شبکه مجازی میبد ما- کارخانه کاشیوبلاگ کوی مشایخ ما زیر مجموعه شبکه مجازی میبد ما

یکی از مواد اولیه لازم جهت تهیه بدنه کاشی و سرامیک سیلیس می باشد.گرد و غبار ناشی از سایش این ماده و همینطور گرد و غبار ناشی از خاگ کاشی (گرانول) در کارخانجات مضر و کشنده می باشد.

جهت مطالعه این مطلب به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
http://www.mashayekhema.blogfa.com/post-196.aspx
+ نوشته شده در  جمعه 1390/06/04ساعت 3:29 قبل از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

آدرس اینترنتی جدید .لطفا یک سر بزنید

+ نوشته شده در  جمعه 1390/03/13ساعت 11:13 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی 

تاریخ برگزاری نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک تهران

قابل توجه کارخانجات کاشی و سرامیک

و

مشتاقان بازدید از نمایشگاه بین المللی  سرامیک تهران 

بعد از چند ماه از تعويق تاريخ برگزاري نمايشگاه سراميك تهران از آذرماه، انجمن توليدكنندگان سراميك اعلام نمود كه نوزدهمين نمايشگاه بين المللي کاشي ،سراميک وچيني بهداشتي تهران از تاریخ ششم  لغایت نهم ارديبهشت ماه سال 1390 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.

چند ماه پیش اعلام شده بود که این نمایشگاه آذر ماه برگزار نمی شود و در بهمن ماه برگزار خواهد شد و تاریخ دقیق آن اعلام نشد.

همانگونه كه مستحضريد نمايشگاه سراميك تهران كه همه ساله در فصل پاييز و در محل دايمي نمايشگاه بین المللی تهران برگزار مي شد و از شهرستان میبد نیز تعداد زیادی از کارخانجات تولید کاشی در آن شرکت می کردند ولی امسال به صورت غير منتظره اي و در آخرين روزهاي مانده به نمايشگاه به زمان ديگري موكول شد. انجمن توليدكنندگان سراميك كه مجري برگزاري نمايشگاه مي باشد از ماه هاي پيش از شركت هاي توليدي براي شركت در اين نمايشگاه دعوت نموده بود و شركت ها نيز اقدام به گرفتن غرفه در اين نمايشگاه نموده بودند و حتي بسياري از شركت ها مبالغ مربوط به شركت در نمايشگاه را نيز پرداخت نموده بودند. در اين فاصله حدود يكماه مانده به برگزاري نمايشگاه، اعلام شد كه اين نمايشگاه احتمالاً سال آينده و در ارديبهشت ماه برگزار خواهد شد.امید است که دیگر تاریخ برگزاری نمایشگاه برای بار سوم تغییر نکند.

+ نوشته شده در  شنبه 1389/12/14ساعت 6:22 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

باز هم سرمایه میبدی در بیرون از میبد

كارخانه كاشي ايجاد شده داراي 12 خط توليد خواهد بودو خواهد توانست روزانه ۶۰ هزار متر مربع کاشی وسرامیک تولید کند

ودراين كارخانه از جديدترين و مدرن ترين  دستگاه هاي توليد كاشي و سراميك استفاده خواهد شد و مدير عامل آن جناب آقاي دهقاني ميبدي است  

اين كارخانه درمرحله توليد كاشي در سه شيفت به توليد كاشي وسراميك خواهد پرداخت و حدود هزار نيروي انساني در اين كارخانه مشغول به كار خواهند شد 

اين مسئله را مي توان از جهات مختلفي بررسي كرد از يك طرف اين كارخانه براي افراد بسياري شغل ايجاد خواهد كرد وبه لطف الهي  كاهش بيكاري منطقه ابركوه را در برخواهد داشت و از طرف ديگر اين  مسئله باعث خارج شدن سرمايه ميبدي  مي شود كه خود قابل تامل است

و اين كارخانه اولين كارخانه با سرمایه گذاری میبدی ها نيست كه در شهرهاي استان ايجاد مي شود و ما قبلا كارخانه هاي ديگري نيز در شهر هاي مختلفي به ويژه شهرستان اردكان را شاهد بوده ايم.

اميد است مسئولين ميبدي به فكر حمايت مناسب و درخور تامل در باب حمايت از سرمايه گذاران شهر خود باشند

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/11/20ساعت 11:49 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

اسامی کارخانجات کاشی میبد

 

اسامی کارخانجات کاشی و سرامیک میبد

کیمیا سرام - احسان - آریا - رباط - مجتمع کاشی میبد - نگین- مریم - باستان - ارچین -  گلچین - نارین - خیام - نازسرام - ستاره - یاقوت - نفیس - ارگ  - نو آوران  - یاس سرام  - صدرا سرام -درسا سرام -آتوسا - پارسیان و ۰۰۰ 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/05/28ساعت 8:8 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

ازدیروز کارخانجات کاشی میبد تا امروز

ازدیروز کارخانجات کاشی میبد تا امروز

روزی ، روزگاری وقتی از شهر میبد به طرف یزد می رفتی درست بعد از روستای زیبای رکن آباد که با همت مردمان کشاورزش فرش های چهل تکه سبز رنگ را بر پهنه بیابان خاکی پهن کرده بودند همه جا خاک بود و خاک ، آن هم از نوع شن های روانش که آن هم از نوع شن های روانش که از تونل معروف باد میبد سرچشمه می گرفت و تا پشت دروازه قرآن یزد یکسره در می نوردید و هر آنچه که در جلویش سبز شده بود در زیر دانه های نرم روانش له می کرد.شرکت میبد قطره تنها شرکتی بود که توجه تو را در این بیابان برهوت به خود جلب می کرد. این شرکت توسط جوانان جویای کارآفرینمان تأسیس و به کار کمپوت سازی مشغول بود تا اینکه مردی بلند همت فکر بکری به سرش زد و در همسایگی دیوار به دیوار همین شرکت کلنگ اولین شرکت کاشی میبد را به زمین زد و سپس با همت و پشتکار بی نظیری در مدت کوتاهی در حالی که همگان با دیده شک و تردید به آن می نگریستند زنگ تولید کاشی و سرامیک را در شهر میبد و استان یزد با سر پنجه های طلایی خود به صدا در آورد. آهنگ دلنوازی که بعد از گذشت حدود 30 سال هنوز هم در حال شنیدن است. به راستی که امروزه می توان از او (مهندس جندقی )به عنوان پدر صنعت کاشی و سرامیک شهرستان میبد نام برد.

 برای خواندن ادامه دستنوشته ادامه مطلب راکلیک نمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/01/01ساعت 6:10 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

صنعت کاشی و سرامیک در میبد ، بیم ها و امید ها

صنعت کاشی و سرامیک در میبد ، بیم ها و امید ها

+ نوشته شده در  شنبه 1388/01/01ساعت 6:12 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

استفاده از ضایعات صنعت سرامیک در صنعت سیمان

استفاده از ضایعات صنعت سرامیک در صنعت سیمان

استفاده  از ضایعات کاشی به صورتخرده سفالینه های سقف مربوط به زمان رومیان باستان می باشد که این ضایعات را با آهک مخلوط کرده و جهت چسبانیدن آجرها به یکدیگر استفاده می نموده اند .اما فکر استفاده از کاشی های فعلی در سیمان مربوط به دو محقق ترک یعنی ای و اونال (Ay & Unal)می گردد.آنها توانستند خواص پوزولانی را در ضایعات سرامیکی مشاهده نمایند.مقاله ارائه شده توسط این دو نفر توسط دو محقق انگلیسی یعنی بنستد و مان (Bensted & Munn)  مورد بررسی مجدد قرار گرفت و تأیید شد.

برای مطالعه ادامه مقاله بر روی ادامه مطلب کلبک نمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/01/01ساعت 6:9 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

از قرون توليد دستي تا عصر توليد ناب !

توليد ناب در واقع يك فلسفه و نگرش است كه درصدد حذف و از بين بردن هرفرآيند اضافي از مرحله تهيه مواد‌اوليه تا توليد و نهايتا فروش است كه ارزش افزوده‌اي ايجاد نمي‌نمايد . در نگرش توليد ناب ، مونتاژگر (كارخانه اصلي ) با يك ديد سيستمي با مسائل برخورد مي‌كند . به طوريكه در تلاش است تا يك رابطه برد-برد (Win-Win) باكل اجزاي سيستم برقرار كند . مونتاژگر ناب ، با عرضه‌كنندگان يك رابطه نزديك بر مبناي سود معقول ايجاد مي‌كند. ميان مديريت و كارگران نوعي تعهد وجود دارد كه مديريت به كارگران ارزش و احترام قائل است و مسئوليتها را به آنان واگذار مي‌كند و در مقابل ، مديريت انتظار دارد كه كارگران پاسخگوي نيازهاي مختلف كارخانه باشند .

ادامه مطلب را کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/12/28ساعت 8:55 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

تجمع اعتراض آمیز مدیران عاملین کارخانجات کاشی میبد

تجمع اعتراض آمیز مدیران عاملین کارخانجات کاشی میبد

17 نفر از مدیران عاملین کارخانجات کاشی میبد در اعتراض به عدم نگرش مثبت اداره دارایی میبد به صنایع شهرستان ،در دفتر امام جمعه این شهر تجمع کردند.

در این تجمع ضمن قرائت نامه اعتراض آمیز که به امضاء مدیر عاملین صنایع کاشی شهرستان رسیده بود رونوشتی از آن به دفتر امام جمعه و فرمانداری تحویل داده شد.

به گزارش رسیده حجت الاسلام حسنی رئیس دفتر امام جمعه شهرستان میبد با حضور در بین این جمع معترض ضمن برشمردن نقش صنایع شهرستان در رونق اقتصادی منطقه ،استان و کشور گفت : نظر ما نیز این است که باید نگرش مدیران مرکز استان نسبت به صنایع میبد تغییر کند و برای رونق بخشیدن به صنایع خصوصی که با سرمایه مردم میبد راه اندازی شده ، بایستی مدیران دارایی همکاری بیشتری با صنعت گران داشته باشند نه اینکه آنه را مورد بی مهری خود قرار دهند.

رجایی فرماندار شهرستان میبئ نیز ضمن حضور در جمع معترضین و تجمع کنندگان و گوش دادن به خواسته های آنها قول پیگیری این موضوع را داد.

قابل ذکر است که در ماههای اخیر انتقاداتی از سوی کارخانجات ، اصناف ، بازاریان و تعاونی های شهرستان نسبت به عملگرد و دیدگاه اداره دارایی شهرستان به بخش صنعت شده بود که این تجمع نیز در همان راستا برگزار گردید.

+ نوشته شده در  جمعه 1387/08/03ساعت 6:25 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

افتتاح نمایشگاه خورشید

نمایشگاه دائمی سفال و سرامیک میبد با نام خورشید راه اندازی شد.

 

میبد* بلوار قاضی میرحسین *  بلوار شهید جعفری نژاد

+ نوشته شده در  یکشنبه 1387/05/13ساعت 2:6 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

سرامیک های نانو

سرامیک های نانو

سرامیک های نانو ، سرامیک هایی هستند که اندازه دانه ها یا اجزای سازنده ی آن ها در حد نانومتر است.
سرامیک های نانو ساختاری مستحکم تر و انعطاف پذیر تر از سرامیک های میکرو ساختار می باشند .
سرامیک های پیشرفته به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند در بسیاری از صنایع جزو اجزای مهم محسوب می شوند . به عنوان مثال در صنایع شیمیایی به دلیل مقاومت خوبی که در برابر اسیدها و سایر مواد خورنده دارند مورد توجه می باشند . در صنایع هوا- فضا مقاومت این مواد در مقابل حرارت اهمیت زیادی دارد . در صنایع الکترونیک و ارتباطات به دلیل خواص نوری و الکتریکی خوبی که دارند از اجزای مهم محسوب می شوند .
ابررساناهای نانوسرامیکی امروزه در برخی از کابل ها و میدان های الکتریکی به کار رفته اند . مغناطیس های فریتی نانوسرامیکی در ساخت تلفن های همراه کوچکتر و قدرتمندتر کاربرد وسیعی دارند.
امروزه در بیوتکنولوژی در مورد کاشت میکرونی در بدن تحقیق می شود که قرار است به عنوان یک راکتور در بدن انسان کار کند . در این زمنیه به حسگر های سرامیکی در مقیاس نانومتر احتیاج خواهد بود .
در تکنولوژی ساخت کامپیوترها نیز امکان وقوع تحولاتی در راستای استفاده از تراشه های نانوسرامیکی به جای تراشه های سیلیکونی امروزی وجود دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/05/09ساعت 2:0 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

انقلاب سرامیک ها

انقلاب سرامیک ها

قدیمی ترین بدنه های رسی در حدود ۲۲۰۰۰ سال قبل از میلاد شناخته شده اند.

سرامیک, هنری است که شروع آن در گذشته ای خیلی دور رقم زده شده است .شاید قبل از اختراع خط . ولی در حال حاضر این هنر به عنوان یک فناوری جدید طلقی می شود .
فناوری های دیگری نظیرنساجی, کشاورزی , متالوی, استفاده از آتش , ریاضیات , نجوم , پیش بینی آب وهوا , کشتیرانی , دینامیک, مکانیک (اهم , گوه, چرخ و سطح شیب دار )نیز سرگذشتی مشابه فناوری سرامیک داشته اند .این واژه از واژه های یونانی گرفته شده است.

انقلاب صنعتی با استفاده از کوره های صنعتی و موتو رهای بخار صورت گرفته بود و مواد سرامیکی به عنوان عایق حرارتی در ساخت انواع کوره ها و موتورها ضروری است . در انگلستان , کارخانه روشهای تولید انبوه سرامیک های پر مصرف را توسعه داد.

پشم سنگ اولین مثال از الیاف سرامیکی مورد استفاده به عنوان عایق است .مواد اولیه برای بیشتر این محصولات از معادن استخراج می شود وجهت فرایند های حرارتی نیاز است که این مواد توسط خرد کن , شستشو , الک و مخلوط کردن طبق فرمول های مربوط به مواد قابل استفاده می شود معمولا این مواد که در طبیعت یافت می شوند خالص نیستند.

مواد دی الکتریک در فناوری های الکتر یکی و الکترو نیکی که در قرن حاضر مورد توجه قرار گرفته اند , اهمیّت دارد . این مواد عایق الکتریکی از جنس سرامیک توسط طراحان وسیله های الکتریکی و الکترونیکی مطرح شده اند.

در شرایط ولتاز وبسامد بالا تقاضا برای استفاده ازدی الکتریک های سرامیکی بیشتر شده است افزون بر این ویزگیها جدید در مورد خواص مغنا طیسی و نوری سرامیک ها به عنوان قسمتی از انقلاب فناوری الکترونیکی و الکتریکی نوری توسعه یا فته اند و دسته های جدیدی از مواد سرامیکی جهت تامین این نیازها مطرح شده اند .این دسته از مواد خواص متنوعی از خودشان نشان میدهند که منجر به کاربرد های جدید می شود ابر رسانا های دمای بالا از جمله مواد جدید هستند .

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 1387/05/08ساعت 2:1 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

کاربرد بیومتریال سرامیکی درمهندسی پزشکی

بسم الله الرحمن الرحیم                  هست کلید در گنج حکیم

کاربرد بیومتریال سرامیکی درمهندسی پزشکی

لطفاادامه مطلب  را کلیک نمایید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1387/03/18ساعت 2:11 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

آدرس اینترنتی برخی کارخانجات تولید محصولات سرامیکی

آدرس اینترنتی برخی کارخانجات تولید محصولات سرامیکی

جهت اطلاع  ادامه مطلب را کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/03/13ساعت 2:28 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

متن تحلیلی در مورد سرامیک های پیشرفته

سراميک­هاي پيشرفته نسل جديدي از سراميک­ها هستند که داراي خواص بهتري نسبت به سراميک­هاي سنتي بوده و کاربردهاي زيادي را به خود اختصاص داده‌اند. متن زير خلاصة گزارش موسسة SCUP درمورد سراميک‌هاي پيشرفته است:

جهت خواندن این گزارش ادامه مطلب را کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1387/03/11ساعت 9:58 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

نحوه گزارش نویسی کارآموزی

نحوه گزارش نویسی کارآموزی

لطفا ادامه مطلب   را کلیک نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/03/08ساعت 7:59 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

نمونه فرم ثبت ویژگی های مواد اولیه (آزمایشگاه)

آزمایشگاه

فرم مشخصات فنی مواد اولیه 

 کد شماره :

تاریخ ورود :                                                                          تاریخ آزمایش :

نام فرستنده :                                                                          آدرس معدن :

نوع خاک :                                                                            شماره تماس :


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/03/08ساعت 7:35 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

تعداد واحد های رشته خط تولید صنایع سرامیک_دانشگاه جامع علمی - کاربردی

تعداد واحد های رشته کاردانی خط تولید صنایع سرامیک_دانشگاه جامع علمی - کاربردی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1387/03/07ساعت 2:10 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

نمونه فرم بررسی و ثبت ویژگی ها و خواص دوغاب لعاب (کنترل کیفیت)

    کنترل کیفیت

  دفتر کنترل لعاب سازی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/03/06ساعت 7:46 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  | 

نمونه فرم ثبت خواص و ویژگی های دوغاب بدنه (کنترل کیفیت)

   کنترل کیفیت

    دفتر کنترل بدنه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/03/06ساعت 7:46 بعد از ظهر  توسط محسن ملاخلیلی میبدی  |